Jeigu turite nuosavą namą su lauko terasa, erdviu kiemeliu, o galbūt savaitgalius leidžiate sode, tikriausiai ne kartą mėginote išsirinkti lauko baldus ar bent jau fantazavote, kaip pastarieji padėtų kurti nepaprastą poilsio oazę. Nors lauko baldų pasiūla yra didelė, tinkamus, kokybiškus ir patogius baldus išsirinkti nėra taip paprasta. Norėdami palengvinti jūsų apsisprendimą, dalijamės patarimais, kaip išsirinkti lauko baldus, derinti juos prie aplinkos ir prižiūrėti.

Į ką atkreipti dėmesį?

Iš anksto apgalvojus savo poreikius ir įvertinus biudžetą, lauko baldus išsirinkti yra kur kas paprasčiau ir maloniau: nevargina nesibaigianti paieška ir susiaurėja pasiūla.

  1. Pirmiausia įvertinkite, kaip dažnai ketinate naudoti lauko baldus ir kiek dėmesio norite skirti jų priežiūrai.
  2. Apsispręskite, kokią sumą galite skirti naujajam pirkiniui ir jo priežiūrai.
  3. Įvertinkite baldų laikymo sąlygas: ar turite kur juos padėti šaltuoju sezonu, ar jie bus tiesiogiai veikiami saulės, drėgmės ir kitų gamtos reiškinių.

Lauko baldų tipai

Mediniai lauko baldai

Privalumai: tai vienas universaliausių pasirinkimų. Lauko baldai, pagaminti iš medienos, puikiai atrodo bet kurioje aplinkoje, išlaiko dideles apkrovas, yra saugūs ir patvarūs. Jie atlaiko temperatūrų svyravimus ir didesnę drėgmę, tačiau turi būti padengti specialiais, drėgmei atspariais dažais arba laku.

Trūkumai: pakankamai brangūs, jautrūs aplinkos sąlygoms ir sunkiau prižiūrimi. Priklausomai nuo medienos tipo, gali būti sunkūs, todėl sunkiau perkeliami iš vienos vietos į kitą.

Kaip prižiūrėti medinius lauko baldus?

Šaltuoju laikotarpiu rekomenduojama medinius lauko baldus laikyti viduje arba bent jau apdengti plastikine plėvele, kad šie neprarastų savo išvaizdos. Bent kartą per metus drėgna šluoste nuvalykite susikaupusius nešvarumus, taip neleisite atsirasti įvairioms bakterijoms. Jeigu baldus laikote lauke ištisus metus, bent kartą nudažykite arba nlakuokite juos pakartotinai.

sodo baldų komplektasmediniai-lauko-baldai

 

 

 

 

 

 

 

Pinti lauko baldai

Pinti lauko baldai neprarado savo žavesio dar nuo Viktorijos laikų. Priklausomai nuo asmeninio skonio, galite rinktis iš minimalistinių, pompastiškų ar vintažinių. Pinti lauko baldai iš rotango, tropinėse klimato juostose augančio augalo, atrodo elegantiškai, turi didelę spalvų paletę ir daug pynimo būdų.

Privalumai: pinti lauko baldai iš rotango ar karklo yra itin tvirti, elastingi, lengvai prižiūrimi ir daug atsparesni aplinkos poveikiui nei natūralus medis. Vytelės lengvai dažomos ir lakuojamos, todėl kiekvieną sezoną galite nesudėtingai atnaujinti baldus.

Trūkumai: nuolat veikiami lietaus ar saulės spindulių, pinti lauko baldai pradeda irti. Baldus nesunkiai apgadinti gali naminiai augintiniai.

Kaip prižiūrėti?

Šiltuoju sezonu kartas nuo karto valykite baldus muiluotu vandeniu, o išdžiūvus patepkite apsauginiu vašku. Jeigu ant baldų yra pririštos pagalvėlės, nuimkite jas ir nuplaukite baldus vandens srove. Žiemos sezonu pinti baldai iš vytelių turėtų būti laikomi viduje.

sodo sofa-lovapinti-lauko-baldai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plastikiniai lauko baldai

Privalumai: lauko baldai iš plastiko nereikalauja didelės priežiūros, o ištepus pakanka lengvai nuplauti šiltu vandeniu naudojant kempinėlę. Neužima daug vietos, yra atsparūs sniegui ir lietui, todėl puikiai tinka turint nedidelę terasą ar atvirą lauko erdvę. Be to, tai viena pigiausių lauko baldų rūšių, kuriai dažnai taikomi specialūs pasiūlymai.

Trūkumai: išlaiko mažesnes apkrovas nei mediniai ar pinti baldai. Įtrūkusi ar nuskilusi plastiko dalis gali sužeisti.

Kaip prižiūrėti?

Paprastas dėmes pakanka nuvalyti šiltu vandeniu ir kempinėle, o įsisenėjusioms dėmėms pašalinti rekomenduojame naudoti specialias valymo priemones.

sodo gultaslauko baldų komplektas

 

 

 

 

 

 

 

Lauko baldai iš metalo

Metaliniai lauko baldai gali būti įvairių rūšių, tačiau populiariausi yra iš aliuminio lakštų presuoti baldai, kaldinti ir vamzdinių konstrukcijų baldai.

Privalumai: vienas didžiausių metalinių baldų privalumų yra jų patvarumas ir ilgaamžiškumas. Baldai iš metalo savo tvirtumu dažnai pranoksta medinius. Be to, juos lengva ir pigu prižiūrėti. Kaldinti baldai padengiami antikorozinėmis priemonėmis, todėl gali būti laikomi lauke ištisus metus. Iš aliuminio lakštų presuojami baldai yra pigūs, jie irgi pasižymi antikorozinėmis savybėmis.

Trūkumai: atvėsus orui, metaliniai lauko baldai taip pat atvėsta, todėl vakarais gali būti nemalonu ant jų sėdėti.

Kaip prižiūrėti?

Metalinių lauko baldų priežiūra yra paprasta, tačiau nereikia pamiršti jų saugoti nuo rūdžių. Atsiradusius nešvarumus valykite muiluotu vandeniu. Nors dauguma metalinių baldų jau yra apsaugoti, rekomenduojama kartas nuo karto patepti juos specialia nuo rūdžių saugančia pasta.

baldai soduimetaliniai lauko baldai

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaip derinti lauko baldus?

Labai dažnai daug dėmesio skiriame interjerui, pamiršdami, kad lauko dekoravimas yra toks pats svarbus. Lauko baldai turėtų derėti su bendromis aplinkos ir namų spalvomis, o užimamas plotas neviršyti svetainės ploto.

Jaukesnę aplinką sukurti padės spalviškai suderintos pagalvėlės ir baldų paminkštinimai, pririšami prie kėdžių. Juos lengva nuimti ir išvalyti. Nors esame įpratę rinktis žemiškus, neryškius lauko baldų atspalvius, ryškios spalvos jau užkariavo Vakarų Europą: mėlyni atspalviai derinami su jūros motyvais, o raudoni lauko baldai kombinuojami su bohemišku gyvenimo stiliumi. Jei visgi nusprendėte rinktis neutralių atspalvių baldus, žaismingumo jiems suteikite ryškiomis papildomomis detalėmis – pagalvėlėmis, pledukais, žvakidėmis ir kt.

Šiltais vakarais vis dažniau vakarienes perkeliame į lauką, tad kiemelis, terasa ar erdvus balkonas tampa dar vienu valgomuoju. Jeigu lauko baldai skirti ne tik pasisėdėjimui, verčiau rinkitės ne minkštus lauko baldus, o praktiškesnį variantą – medinius ar plastikinius baldus. Venkite medžiaginių apmušalų, rinkitės pririšamas minkštąsias baldų dalis – taip nesunkiai jas išskalbsite ir nereikės kitos dienos po vakarienės praleisti valant baldus.

pinti baldai soduisodo baldų komplektas