Jei esate nuolat pasimetusi ką apsirengti šiandien ar rytoj, vadinasi atėjo laikas naujovėms. Naujovėms jūsų spintos būsenai ir aprangos apsipirkimo valdymui! Taip, taip, būtent valdymui, antraip ir toliau grumsitės su nuolatiniu stresu, o jūsų spintoje nedėvimi rūbai sulauks ir senatvės. Viso šito sprendimas yra vadinama aprangos kapsulė.

 Ar tikrai neturiu ką apsirengti?

Kai mūsų mamos ir močiutės turėjo vos keletą subtiliai siūtų suknelių, joms tikriausiai niekada neteko skųstis, kad neturi kuo apsirengti. Pakako to, kad atrodytų tvarkingai, gražiai ir buvo visai nesvarbu ar puošėsi gėlėta raudonų aguonų suknele, ar iš krempleno siūtu kostiumėliu, jos atrodė žavingai ir jautėsi puikiai. Tačiau šiandien yra kitaip ir netgi labai kitaip. Jau gana seniai moteris apipynusi garsi frazė “neturiu kuo apsirengti!”, kurią mokslininkai įvardija kaip sindromą. Įdomu, bet palikime sindromų aiškinimą specialistams, o mes pažiūrėkime ką tai reiškia. Taigi, ši neviltinga frazė “neturiu kuo apsirengti” tiesiog reiškia, kad turima per daug ką apsirengti. Dažniausiai spinta būna perpildyta įvairia apranga nuo neracionalaus apsipirkinėjimo, tačiau niekaip nesurandama derinių. Spintoje, kaip ir galvoje vyrauja chaosas ir kai reikia vėl ieškotis, ką apsirengsime rytoj į darbą ar vakare pas draugę į svečius, apima neviltis. Tad reikia sutvarkyti spintą ir įvesti joje kultūrą, kad spintoje esantis turinys identifikuotų būtent jūsų asmenybę.

Nuo ko pradėti? Nuo savęs!

Pirmas darbas, kurį turėtumėte atlikti – tai yra savęs pristatymas sau. Taip, skamba kiek keistai, tačiau svarbu pagal savo spalvinį tipą, asmenybę, sudėjimą, veiklą ir kitus dalykus pasirinkti savo aprangos stilių. Galbūt jums labai tinka tiesaus kirpimo kelnės, bet visai netinka aptempti džinsai? Gal jus puošia violetinė spalva, bet nublankstate prieš ryškią geltoną? Gal mėgstate tamsias spalvas ir jums nepatinka pastelinės, o gal labiausiai žavitės eklektika? Tiesiog, pabandykite atrasti tai kas jus atskleidžia, suteikia pasitikėjimo, o ne užgožia ar verčia kompleksuoti. Pagalvokite ir apie spalvas, raštus, jų derinius – kas jums artima, jus paryškina ar įkvepia. Atraskite save stiliuje!

Nedarykite savo spintoje parduotuvės sandėlio! Įveskite tvarką …

Ne, ne tą tvarką, kuomet visos lentynos kruopščiai sutvarkytos, o tą, kuri padėtų atsirinkti tai ko jums reikia ir ko nereikia čia ir dabar, o ne po metų ar dviejų. Būkite tikros, iš senų rūbų, kurie jums vis dar prie širdies dėl įvairiausių priežasčių, 70% iš jų jūs niekada nenaudosite. Pasitelkus išminties lobyną, sakoma, kad ištuštink erdvę, jei joje norisi naujumo! Tad pirmiausia reikėtų “išversti” visą spintos turinį ir pradėti dirbti.

Todėl:

  • Iš turimų rūbų išsirinkite visus tuos, kuriuos dėvite dažniau, bet jie nenudėveti, nepasenę, jie jums patinka ir tinka.

Visa kita be gailesčio atiduokite, išdalinkite, jei jums kyla panašios dvejonės:

  • Gal (!) ateinančią vasarą apsivilksiu …
  • Šitą atiduosiu dukrai ar dukterėčiai (kai užaugs) …
  • Priaugau svorio, bet numesiu ir vėl tiks …
  • Brangus paltas, gaila atiduoti. Ateinančią žiemą būtinai vilkėsiu!
  • Dabar nemadinga, todėl nedėviu, bet mados juk grįžta …

Ir visa eilė panašių dvejonių ir klausimų. Mokslininkai atlikę įdomią analizę, pastebėjo, kad kai kurių damų spintose dalis nedėvimų rūbų “išgyvena” net iki 10-12 metų. O juk rūbas taip pat turi gyventi, o ne gulėti spintos lentynoje ar laukti dienos šviesos ant pakabos!

Prieš apsiperkant darome strateginį planą ir … neskubame!

Tam, kad išmoktumėte kurti komplektacijas, neskubėkite apsipirkinėti. Peržiūrėkite įvairių aprangos ir aksesuarų parduotuvių elektronines parduotuves – taip galėsite bent jau iš dalies numatyti, kur galėtumėte nusipirkti tai ko jums reikia. Tai labai padeda nesiblaškyti.

 Nuo ko pradėti sudarinėti kapsulę?

Apsispręskite kokią kapsulę kaip pagrindinę (vėliaus kitas) ruošite. Kas jums svarbiausia – darbas, kelionės ar kita veikla?  Vėliau palaipsniui ir nuosekliai komplektaciją galėsite papildyti.

  • Jei dažniausiai dėvite kurią nors aprangos dalį, pvz.džinsus ar sijoną, pabandyti galite nuo to ir pradėti;
  • Iš savo atrinktų rūbų pabandykite susidėlioti pirmąsias komplektacijas – pažiūrėkite ką pavyko suderinti, ko trūksta;
  • Derinius susikabinkite ir viską apibendrinkite;
  • Susidarykite ( būtinai ) sąrašą, kuo papildysite jau turimus nepilnus derinius, ko jums reikėtų naujo;
  • Pasižiūrėkite naujo sezono mados tendencijas ir nuspręskite kas jums patinka, ką galėtumėte pritaikyti sau ir jaustis ypatingai;
  • Pažiūrėkite niekada iš mados neišeinančią aprangą, ar tai būtų suknelės, paltai, švarkeliai, lietpalčiai, aukštakulniai batai, sportiniai batai – nuspręskite ko jums reikia ir kas jums tinka;
  • Pasižvalgykite po spalvų derinimus.

 

Apsiperkant, jei norėsis išklysti …

Niekada nepirkite rūbo, avalynės ar kitų aksesuarų impulso pagauta – jei labai labai madinga, dėl nuolaidos ar dėl to, kad jums tiesiog labai patiko. Būkite racionali ir pagalvokite: jei nusipirksiu šią palaidinę, prie ko ir kaip ją vilkėsiu? Jei jums tenka užtrukti galvojant apie tai, tiesiog palikite šią palaidinę kitai apsisprendusiai damai. Nors sakoma, kad jei kažkas labai patinka, reikia save pamaloninti tuo pirkiniu, tačiau jei tas pirkinys taps dar vienu spintos sandėlio daiktu, tuomet kiek ilgai tęsis tas pasitenkinimo efektas? Nebūtina pirkti viską ir kas madinga. Mada labai kintanti ir tai kas dabar madinga, sekančiais metais gali būti pamiršta dešimtmečiams. Išmokite valdyti savo impulsus!

Taigi, pradėkime viską nuo pradžių. Susikurkite savo aprangos kapsulę!

Apie aprangos kapsulę diskutuojama ir rašoma gana plačiai, tad tai nėra naujiena. Tačiau tai įsisavinus, atrasite puikų būdą komplektuoti savo aprangą ir nepasiduoti sandėliavimo sindromui. Jausitės ramiai ir užtikrintai, kai galėsite nevarginti savęs klausimais, o tiesiog atsidarius spintą pasakyti: apsirengsiu šias kelnes, palaidinę ir batus! Atrodo tarsi ir ironiška, tačiau tenka pripažinti -“ką rengtis” sukelia ne mažesnį stresą nei egzaminai.

Kas tai yra aprangos kapsulė?

Tradiciškai kapsulę sudaro 7 tarpusavyje derantys rūbai ir prie jų priderinta avalynė bei aksesuarai. Tačiau nebūtina taikyti į šį septintuką, galima tokius derinius sukurti iš 5 ar 10 rūbų. O gal jūs atrasite ir savo aprangos kapsulės idėją?

Pagrindinė aprangos kapsulės mintis – sukurti kelių rūbų komplektaciją, kurie, tarpusavyje kaitaliojant, derėtų raštais, spalvomis ir sudarytų maždaug 33 – 36 variantų derinius. Kapsulę kurti galima nusprendžiant, ko jums reikia: išeiginių, darbo, laisvalaikio rūbų derinių. Jeigu jūs susikūrėte dvi komplektacijas, jų tarpusavyje nemaišykite. Jei tai yra darbo kapsulė, tikriausiai nesinorės prie jos pasiskolinti sportinių batelių iš laisvalaikio komplektacijos. Net jeigu ir norėsis, tiesiog nepavyks, nes laisvalaikiui skirti sportiniai bateliai atrodys per daug šelmiškai panešioti. Spalvos ir raštai tai yra jūsų pasirinkimas, tačiau visada išlošite, jei pagrindinėje derinių komplektacijoje vyraus bent porą ar tris tradicinių klasikinių spalvų ir atspalvių – nuo juodos iki pilkos. Taip pat būtinai į kapsulę įtraukite klasikinius baltus marškinius ir džinsus. Prie šių visuomet bus ką priderinti! Kad nepabostų kapsulėje esantys rūbai, įsigykite vieną rūbą, kuris būtų kitoks, bet jums tiktų – galbūt ryškus, galbūt įdomaus kirpimo, raštų ar formos. Toks rūbas turėtų derėti prie visos komplektacijos arba bent jau prie trijų ar keturių variantų. Neapsikraukite rankinėmis ir avalyne! Kruopščiai derinkite ir tai, įtraukdami į komplektacijas. Avalynę rinkitės tik labai kokybišką.

Kapsulėje turėtų būti:

  • Juosmeniniai rūbai, nuo kurių reikėtų ir pradėti komplektaciją – tai yra kelnės, sijonai. Jų turėtų būti bent trejetas;
  • Petiniai rūbai – tai palaidinės, marškiniai, švarkai, kurių reikėtų daugiausiai bent šešių – septynių;
  • Viršutiniai rūbai – paltai, lietpalčiai, striukės, megztiniai – bent dviejų iš jų;
  • Priderinti aksesuarai – rankinės, avalynė, šaliai, papuošalai ir kita.

Sukomplektuotą kapsulę “dėvėkite” vieną sezoną ar metus, priklausomai nuo to kas yra kapsulėje – jei tai lietpaltis, jis tiks ir pavasariui, ir rudeniui, jei tai šifoninė palaidinė, ją užsivilksite tikriausiai tik vasarą. Po to vėl atlikite spintos patikrinimą ir sprendimus darykite iš naujo – ką norėtumėte atnaujinti, pakeisti ar palikti.

Kokia ta kapsulės sudarymo metodika?

Kad suprasti kapsulės sudarymo metodiką, pakanka pabandyti paprasčiausią variantą.

Pirmas variantas.  Prie išrinktų siaurų kelnių, prideriname tris petines dalis, dvi poras avalynės ir vieną rankinę. Vėliau tokią komplektaciją palaipsniui galima pildyti kitais rūbais, pvz. sijonu ar kitokio kirpimo kelnėmis, palaidinėmis, marškiniais, švarkais, avalyne, kitais aksesuarais arba tiesiog palikti taip.

233374091896025623240907

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2153968217385616

 

 

23097325

 

 

 

 

 

 

 

 

2075516121020230

 

 

 

 

 

 

 

Antras variantas. Prie pieštuko formos sijono deriname tris viršutines dalis, viena porą avalynės ir rankinę. Galima vėliau papildyti tamsiai mėlynais džinsais arba plisuotu sijonu žemiau kelių bei kitomis dalimis.

 

 

224360902001785418476994

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24376995

 

21517802

11919326

 

 

 

 

 

 

21751018

 

 

 

 

 

 

Ir …

Nors rūbų kapsulės sudarymas gali pasirodyti kaip darbas, bet jis atsvers visa kita – jėgas, laiką, stresą, nereikalingas išlaidas ir mėnesių mėnesiais gulinčias beprasmiškai panaudotas “investicijas”. Be to, taip išeisite iš kenksmingo vartotojiškumo, padėsite aplinkai, o svarbiausiai sumažinsite kažkur toli nuo jūsų vergišką darbą. Tik dar kartą prisiminkite – jokių impulsų, skubėjimo ir perkrovimo deriniuose. Tegul bus mažiau, tol kol įgusite tai daryti.

 

Būkite išradingos ir žavios!